Web sitemize hoşgeldiniz.

Web Tasarımı

Bir kurum veya kuruluşun kendini tanıtmak amacıyla hazırlanan resim, video, ses kaydı gibi öğeleri barındıran ve bu bilgileri internet kullanıcılarına ulaştırmayı sağlayan online sistemlere web sitesi, bu sistemi oluşturma sürecine ise web tasarımı denir.

Günümüzde en yaygın olarak kullanılan kitle iletişim aracı internettir. Bu iletişim aracını kullanarak çok geniş kitlelere hitap etmek hem çok kolay hem de çok az maliyetlidir. Kitlelere ulaşmak için kullanılan internet sayfaları, bu sayfaların tıklanma oranları çok önemlidir. Bu oranların yüksek tutulması içinde web sayfalarının sıklıkla güncellenmesi gerekmektedir. Bir web sayfası ne kadar sık güncellenirse o kadar güvenilirliği artar. Bu da bu sayfayı kullanan kurumun prestijine olumlu yönde katkı sağlar.

Gerek şahısların gerekse firmaların internet üzerinden bilinirliğinin artması daha çok tercih edilmesinde önemli bir etkendir.

Web tasarımı bir kurum hakkında bilgi almanın en kolay yoludur. Yapılacak olan web tasarımı, işinin ehli kişilerce, kurumun isteğine ve tarzına uygun, renk uyumu gözetilerek ve ilgi çekecek biçimde hazırlanması son derece önem taşır. Kişiler web sayfasına göz attıklarında istedikleri bilgiye kolayca ulaşabilmeleri gerekir.

İyi bir web tasarımının kuruma sağlayacağı katkılar azımsanamayacak kadar çoktur. Bu katkıları sıralayacak olursak;

  • Kullanıcıların her an her yerden kurumla ilgili bilgilere kolaylıkla ulaşmasına imkan sağlar.
  • Kurum ve kuruluşlar (firmalar) web tasarımı yaptırarak yeniliklerini en kısa yoldan müşterileri ile buluşturmuş olacak. Kazanımları 7/24 sürmüş olacaktır.
  • Sayfanın sürekli güncelleniyor olması kişilere güven aşılar.
  • İnternet üzerinden etkileşime geçildiği için en az maliyet sarf edilmiş olur.
  • Kurum ile kullanıcılar arasında mesafe sorunu olmadan iletişim sağlanmış olur. Dolayısıyla satış ve pazarlama gelirlerinde artış sağlanmış olacaktır.

Günümüzde internette azımsanamayacak kadar zaman harcayan kişileri ve sanal dünyanın ticaret üzerindeki etkisini düşününce firmalar web tasarım işini daha çok ciddiye almaktadır.

Web tasarımı ile oluşturulan web sitelerinin başka bir pozitif yanı ise tanıtım aracı olarak kullanılmasının yanı sıra firmalar içi online mağaza gibi işlev görebilmeleridir. Satış odaklı firmalar bütün ürünlerini bu alanda tanıtıp satışlarını da  yine bu platformdan gerçekleştirebilmektedirler.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ