Web sitemize hoşgeldiniz.

Ünlülerin Gerçek İsmi

28 Temmuz 2018

İsmini veya soy ismini farklı bir şekilde lanse ederek veya değiştirerek kendilerini tanıtan çok sayıda ünlü bulunuyor. Sadece insanlar tarafından tanınma süreci için değil, ünlülerin gerçek ismi direkt olarak talepleri doğrultusunda sektörde milyonlarca kişiye duyurulabiliyor.

Ünlülerin Asıl İsimleri

  • Acun Ilıcalı; Asıl adının Ali Acun Ilıcalı olarak kayıtlara geçtiği bilinen ünlü televizyon yapımcısının ilk isminin Ali olduğu öğrenildi.
  • Zara; Zara olarak bildiğimiz sanatçının isminin sahne adı olarak bu ismi tercih ettiği biliniyordu. Gerçek ismi ise Neşe Ulus olarak kayıtlardaki yerini alıyor.
  • Danla Bilic; Makyaj kanallarıyla ilgili her türlü faaliyetin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan ismin isminin aslında Danla olmadığı öğrenildi. Neslihan Damla Akdemir olan gerçek ismi yerine internetteki yayınları için Danla ismini tercih ettiği bilgisine ulaşıldı.
  • Okan Bayülgen; Uzun yıllardır milyonlarca kişinin Oka Bayülgen dendiğinde aklına gelen isim olan Bayülgen’in isminin aslında farklı olması şaşırttı. Gerçek adının ise Kaan Okan Görgün olduğu fakat televizyonda farklı bir isim kullandığı öğrenildi.
  • Burcu Esmersoy; Adından rahatsız olan isimlerden bir tanesi olan Burcu Esmersoy, ilk ismini kullanmayı tercih etmeyen sanatçılardır. Gerçek isminin ise Kamile Burcu Esmersoy olduğu biliniyor.
  • Teoman; Sadece ismiyle gündemde olan isimlerin başında gelen Teoman, özellikle soyisim ve ilk isim kullanmayan sanatçılardan biridir. Fazlı Teoman Yakupoğlu olarak gerçek adı bulunan sanatçının hayranlarının büyük bir bölümü tarafından tam ismi bilinmiyor.
  • Sezen Aksu; Minik serçe olarak da bilinen Sezen Aksu’nun gerçek isminin bu şekilde olmadığı ve resmi dairelerde farklı bir şekilde geçtiği biliniyor. Asıl adının ise Fatma Sezen Yıldırım olması, soy isminin ve ilk adını kullanmayan sanatçılardan olmasını sağlıyor.

Ünlülerin İsimleri: Ünlüler gerçekte isim değiştirmek yerine, direkt olarak sahne veya bulundukları sektördeki faaliyetlerine uygun bir soyadı belirleyebiliyorlar. Bunun yanı sıra, beğenmedikleri isimleri bulunduğu taktirde, kendi istedikleri veya olması gerektiğini düşündükleri bir şekilde kendilerini tanıtabiliyorlar. Ünlülerin gerçek ismi ise resmi dairelerde kendileri tarafından işlem yapılmak istendiği taktirde kullanılmaya devam ediliyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ