Web sitemize hoşgeldiniz.

Tatilinizi Planlama

Eğer tatile çıkmayı düşünüyorsanız ve tatile gitmek için bir arkadaş grubuna dahil olacaksanız yada bu tür turlardan biriyle geziye çıkacaksanız öncelikle her gün gezmek ve yeni yerler keşfetmek istiyor musunuz yoksa keyfiniz geldiğinde mi günlük turlara dahil olmak istiyorsunuz tatilinizi planlama aşamasında karar vermeniz gerekiyor. Fikir sahibi olabilmek açısından tatil sitelerine göz gezdirip daha iyi bir karar verebilirsiniz.

Tatil yapmak istediğiniz bölgeleri belirleyip sonrasında da bu turların içerisindeki grupların kimlerden hangi mesleklerden, hangi yaş grubundan ve tatil zevklerinin sizinle uyuşup uyuşmadığına bakmakta fayda görüyoruz. Tatil için gideceğiniz bölgeyi seçtikten sonra gittiğiniz yerde tatil yaptığınız kişilerin içerisinden arkadaşlıklar edinebilir, yalnız mı çift olarak mı tatillerini yapıyorlar acenteler çoğu sefer bu tür bilgileri verebiliyorlar, seyahat danışmanlarından bu tür bilgileri öğrenerek tatilinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

Tatilinizi geçireceğiniz insanlarla sonradan doku uyuşmazlığı yaşamak istemiyorsanız, ekstradan katılabileceğiniz turların ücretini öğrenip hemen kayıt yaptırmayarak tatilinize başladıktan sonra da ruh halinize göre bir gün önceden tur rehberlerine haber vererek yer bulabilir ve günlük turlara katılabilirsiniz.

Tatil için seçilen bölgeler genellikle aynı turistik bölgeler olduğu için gittiğiniz yerin yakınlarında ufak bir yürüyüşe çıktığınızda bölge halkından da aslında nereleri gezmeniz görmeniz gerektiği veya özellikle ziyaret edilmesi gereken bilinmedik yerler hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Tatile çıkmadan önce mutlaka gideceğiniz yer ile ilgili siz de bir araştırma yapın. Tur programına dahil edilmeyen sizin özel ilgi alanınıza giren konular olabilir. Tur programları genellikle bildikleri, anlaşmalı oldukları yerlere sizleri götürüp gezdiriyorlar. Sadece ulaşımınızı seyahat acentaları ile yapabilir ve gittiğiniz yerden cep rehberi edinerek kendiniz de keşfe çıkabilirsiniz.

Tatil seçenekleri kişi sayısına göre belirlenip, eğer yeterli kişi sayısı sağlanamazsa iptal de olabiliyor. Bu yüzden her zaman tatilinizi planlama zamanı ve ikinci bir programınız olması önemli.  Seyahat acenteleri zaman zaman tatillerde kampanya yapabiliyorlar ve son kalan birkaç kişi sayısını doldurmak için yarı fiyatına size aynı tatil imkanını sunabiliyorlar. Eğer tatile çıkacağınız zaman dilimi bir kaç ay önceden belli olabiliyor ve kesinlik içeriyorsa erken tatil programı yapmanın avantajlarından da yararlanabilir, daha düşük fiyatlara tatilinizi yapabilirsiniz.  Böylece son dakika kendinize heyecan yaratmamış olursunuz ve kafanız rahat olur, tercih size kalmış.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ