Web sitemize hoşgeldiniz.

Sevdiğiniz İçki Her Zaman Yanınızda

İçtikçe keyif veren içkiyi uygun olan istediğiniz her zaman içebilmeniz için üretilmiş olan içki mataraları, farklı renk ve çeşitleriyle her alkol kullanıcısına hitap edebilecek bir ürün.

Alkol kullanmak verdiği keyif ve kana karıştığı zaman oluşturdu uyuşukluk hissi yüzünden her zaman içilemeyecek bir içecek. Bazen de kullandığımız ilaç ile etkileşimi sonu yan etki yapabileceği için alkolden kaçınırız.

Bu gibi durumların dışında keyifli zamanlarda neşemizi arttıran sıkıntılı olduğumuzda arkadaşlarımızla dertleştiğimiz zamanlarda muhabbete ortak olarak kullanılan alkolü, yürüyüşlerinizde ve ya doğa gezilerinde de yanınızda taşımak isteseniz içki mataraları tam size uygun bir ürün.

İçki Mataraları Özel Olarak Bir İçki Tür İçin Kullanılır mı?

Asitli meyve kokteylleri hariç her türlü içki için kullanılabilen içki mataraları özellikle bir tür için üretilmemiştir. Asitli ürünler mataralarda kararmaya sebep olabilir, yüzden mataralara konmaları tavsiye edilmez.

Eskiden çoğunlukla kanyak koyulan bu mataralar zamanla kanyak matarası olarak da anılmaya başlanmıştır. Net olan bir bilgi olmamasına rağmen günümüzde içki mataralarının en fazla viski ve votkayla kullanıldığı söylenebilir.

Şarap gibi içim süresinde hava aldığı zaman damakta daha hoş bir tat bırakan içkilerde bu tür mataralarda kullanılmazlar. Bunların dışında brendi, rom, bourbon gibi içkileri yanınızda taşımak için oldukça uygun bir üründür.

İçki Mataralarına Kahve Konur mu?

Esasında asitli bir içki olmadığı ve mataraya zarar vermedi için içki matarasında kahve taşımak sıkıntı oluşturacak bir durum değildir. İçki mataraları da kahvenin tadında bir bozulmaya sebep olmaz.

Alkol kullanmıyor ama içki matarası kullanmak itiyorsanız veya evinizde yanınıza kahve almaya uygun bir nesne yoksa bu mataraları kullanabilirsiniz. Çok yaygın olmasa da termoslu olarak üretilen içki mataraları yanında kahvesini bulundurmak istenler için daha uygun olabilir.

Dikkat edilmesi gereken husus ise kahvenin yapısı gereği kolay temizlenemeye bilir olması, içki matarasına kahve koyduktan sonra temizleyeceğiniz zaman arınıp arınmadığına özen göstermeniz gerekmektedir.

İçki Mataralarının Hacmi Ne Kadardır?

Yüz ml’den dört yüz ml’ye geniş bir kullanım alanı oluşturan içki matara çeşitleri arasından ihtiyacınıza ve zevkinize uygun bir tane bulabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ