Web sitemize hoşgeldiniz.

Ramazan-ı Şerif Umre Programı

18 Haziran 2018

Ramazan-ı Şerif ayında yapılan umreye denir. Ramazan ayında yapılan umrenin sevabı bambaşkadır. Bu özel ve mübarek ayda yapılan umrenin sevabı, hacca denk gelir.. ekonomik paketlerden bütçenize uygun olanını seçerek 12 gün ya da 14 gün konaklayabilirsiniz. Rehab Al Bera otelinde konaklama sağlanan bu ekonomik turlarda dilerseniz THY ile uçmayı da tercih edebilirsiniz. Alternatifi bol seçeneği ve fiyat aralığı ile umre imkanı sunulur.

Program Detayları

Eğer ki Türk Hava Yolları ile uçmayı tercih ettiğiniz bir umre tur programı seçtiyseniz, ücretsiz olarak iç hat bağlantısı sağlanacaktır. Bunun yanı sıra, Türk Hava Yolları ile uçan engelli vatandaşa 50 Dolar indirim yapılmaktadır. Bunun için Miles&Smiles üyeliği yapılmalı ve engelli indirimi geçilmelidir. Uçağın kişi başı genel olarak 30 kg yük hakkı bulunur. Bu durum havayolu şirketine göre değişim gösterebilir ve fazla gelen kiloların sorumluluğu yolcuya aittir. Eşya kaybolma ve rötar durumlarında ise havayolu şirketi sorumluluğu bulunur ve gereken ilgi gösterilir. Otel odalarında bulunan buz dolaplarından kullanılan yiyecek ve içeceklerin masrafları ve yurtdışı arama ücretleri de yolcu tarafından karşılanmak durumundadır. Şirket hiçbir şekilde ekstra ücretleri ödeme yükümlülüğüne sahip değildir. Ramazan-ı Şerif umre programı kapsamında uçuşlar tarifeli veya ilave uçak seferleri ile gerçekleşmektedir. Sağlık hizmetleri içinse; Suudi Arabistan’da bulunan Devlet Hastanelerinde ücretsiz hizmet verilir fakat poliklinik ve özel hastane masrafları kişiye aittir. Yolcu mutlaka yanında düzenli kullandığı ilaçları getirmelidir. Otele giriş saati her zaman 15:00 olup, çıkış saati de 12:00’dır. Kalkıştan en az 3 saat önce havaalanında olunması şarttır. Uçuşların tam olarak netleşmediği günlerde eğer ki artma ya da azalma olursa firma bu sorunu karşılamaktadır. Artan günün parası ödenirken, eksik günden ekstra ücret alınmaz. Bu fark 1-2 gün ileri ya da geri gidebilir. OHAL kapsamında olunduğu için; yeşil ve hizmet pasaportlu kişilerin bağlı olduğu kurumdan ya da valilikten “Yurtdışına Çıkış İzin Belgesi” alması şarttır. Emekli kişiler de emekli olduğu kurumdan “Yurtdışına Çıkış İzin Belgesi “ almalıdır. Bu belge uçuş günün yanınızda olmalıdır. 01.01.2014 tarihinden önce emekli olunduysa herhangi bir belge gerekmez. Hicri yıl içerisinden ikinci kez umreye gidecek lan kişiler, Suudi Arabistan kararı gereği ek olarak 540 dolar, yani 2000 SAR vize vergi ücreti vermekle yükümlüdür.

Ödeme ve İptal

Ramazan-ı Şerif umre programı kaydı esnasında ödemeninin yarısı kişiden tahsil edilir. Geriye kalan yarı paranın ödemesi ise, umreye gitmeden 15 gün önce yapılır. İptal işlemi, eğer ki vize sistemine girdiyse 150 USD ücret alınır. Uçak biletinin de alındı iptal sonrasında buna ek olarak havayolunun cezai ücreti eklenir. Uçak, otel, vize ve diğer bütün hizmetlerin ödemesi çok önceden yapıldığı için yolcu gitttikten sonra erken dönmek isterse herhangi bir iade yapılması söz konusu olmaz. Erken ya da geç dönme talepleri uçağın müsaitliğine göre ayarlanır ve olacak olan ücret farkını müşteri öder.

Çocuklar İçin Ücretlendirme

Ramazan-ı Şerif umre programı kapsamında normal bir program seçildiyse; 00-02 yaş arası çocuklardan 200 Dolar, 02-06 yaş arası çocuklardan 700 Dolar, 06-11 yaş arası çocuklardan da 890 Dolar ücret alınır. Kampanya kapsamındaki 02-06 yaş arası çocukların ücreti 600 Dolarken, diğer yaş gruplarının ücretleri aynıdır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ