Web sitemize hoşgeldiniz.

Örgü Lif Modelleri Yapılışı

26 Temmuz 2018

Örgü lif modelleri yapılışı için resimli ve videolu anlatımlardan yararlanabilirsiniz. 2018’in en popüler ve güncel lif modellerine yeni eklenenler kategorilerinden erişebilirsiniz. Kese lifler, uzun lifler, bebek ve çocuk lifleri, sabun keseleri ve düz lif modellerinin yapılışlarını öğrenerek, kısa zamanda ve hızlı şekilde lifler örebilirsiniz.

Lifler Nasıl Örülür?

Tığ işi ile yapılan lifler, oldukça kolay şekilde örülür. Pratik ve hızlı örülen liflerin modellerini belirleyerek, motif çıkarma ve birleştirme tekniklerini uygulayarak çeyizlik lifler elde edebilirsiniz. Lif örnekleri yapılışı açıklamalı içeriklerinde, lif örgüsüne başlama, motif verme, çok renkli ipliklerle desen oluşturma veya parçalı örgüleri birleştirme gibi teknikleri kullanarak, birbirinden şık lifler örebilirsiniz.

Lif modelleri 2017 yapılışı anlatımlı içeriklerinde en beğenilen model, kese şeklindeki lif çeşitleridir. Yaprak motifli, lahana modeli, bal kabağı modeli ve çiçekli lifler, en çok tercih edilen örgü teknikleri arasında yer alıyor. Çiçekli lifler iki şekilde örülüyor. Çiçek deseni ile renkli ipler kullanılarak yapılan lifler ve örgü üzerine işleme yapılan lif modelleridir.

Pratik Lif Örgüleri

Lif modelleri kolay yapımları için resimli anlatımlarından faydalanabilirsiniz. Kelebek, fiyonk, çiçek desenleri, midye ve yelpaze desenleri, kuş ve fil figürleri, bebek ve çocuklar için süper kahraman desenli lifler ile sabun keselerinin yapımı oldukça kolaydır. Kese şeklindeki lifler ve sabun keselerinin yapımları, hemen hemen aynıdır. Sadece boyutları farklı olan lifleri, görsellerinden inceleyerek, klasik örgü tekniği ile yapabilirsiniz.

Örgü lif modelleri yapılışı, videolu içeriklerinde detaylı olarak sunuluyor. Lif ipleri seçimi ve önerileri, örgüye başlama, motif oluşturma gibi detayları ile lif nasıl örülür, nasıl süslenir gibi bilgiler yer alıyor. Çeyiz ve hediyelik modelleri inceleyerek, çok şık bohçalar hazırlayabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ