Web sitemize hoşgeldiniz.

Minimum Enerji Maksimum Fayda

Hayat koşuşturması artık öyle bir hal almıştır ki; insanların birbirine ayırdığı vakit bile azalmıştır. Çevresine ayırdığı vakti bir kenara bırakın zaman zaman kendine ayıracak vakti bile zor bulmaya başlamıştır.  Bulduğu anda da yorgunluktan kendini kanepenin en rahat köşesine bırakıp ya bir kitap okuma hevesinde ya da en sevdiği tv programını açarak miskinlik yapma hayalindedir.

Durum böyle olunca en az enerji ve zaman ile maksimum fayda getirecek işler insan hayatı için kaçınılmaz olmuştur. Örneğin; bankaya gitmek ve dakikalarca sıra beklemek artık çok mecburi olmadıkça eski zamanlarda kalmıştır. Banka müşterileri artık genellikle müşteri temsilcileri ile irtibat kurum işlemlerini yaptırabilmekte ya da bankasının sağladığı online hizmetlerden yararlanmaktadır.  Ne var ki; bu hizmetlerden yararlanırken insan ilişkileri de sekteye uğramaktadır. Herkes her yere acilen gitmek için kendine özel araba ister ve toplu taşıma araçları kullanımı bile günümüzde azalmaya gitmiştir. Böylelikle kimse ile yüz yüze gelip konuşmayan kişiler insan ilişkilerinden soğumuştur. Aynı sitede ya da yan yana müstakil evde oturan komşular birbirlerine gidip bir kahve içmeyi bir kenara bırakın, sabah işe giderken bile görmezden gelmektedir. Görmezden gelmese bile selamlaşması yavanlaşıp keyifsiz hale gelmiştir.

Neden Böyle Olduk?

 • Teknoloji
 • Çağın gereksinimleri
 • İş yoğunluğu
 • Bayanların da çalışmaya katılımı
 • Çocukların eğitimi hız kazanması
 • Maddi zorluklar
 • Yalnız kalma isteği
 • Sahtekâr ve dolandırıcı ya da zararlı kimseler

İşte bu saydığımız maddeler; insanların bu hale gelmesinde önemli unsur oluşturuyor. Günümüzde çok iş fırsatı var. Çokta iş arayan var. Ancak; işsiz sayısı da çok. Çünkü insan ilişkileri çok zayıf. İş ilanlarında,  en çok yazan ‘’insan ilişkileri kuvvetli’’ ibaresi olmasına rağmen, firmalar hala farkında değil çağımızın yaygın hastalığından. Güven ortamı olmayan, güvensiz ortamda baskı ile çalışan çoğu firma; çalışma arkadaşları ile anlaşmayı mümkün kılmamakla beraber çok uyumlu kişi anlayışı içerisinde olmaya devam ettikçe  aradıkları çalışan adayını tanıyamayacaklar bile. Çünkü insanlar bu kadar maddi yetersizlik durumları ile uğraşırken hayatının hiçbir alanında uyumlu ve mutlu olamazlar. İnternet aramalarının geneline bakıldığından en çok aranan sorular arasında ucuz hediyelik olduğunu görebilirsiniz. Artık insanlar; hediye seçerken almak istediği ve alması gerekenden çok bütçe durumuna göre araştırma yapmaktadır. Tüm bunlara rağmen hediye alan kişi de veren kişi de bu durumlara alışıp kendini mutlu hisseder. Yine de içlerinde her zaman daha iyisi yatmaktadır.

Yine bazı araştırmalara bakacak olursak; alışveriş yapanlar genellikle internet sitelerini tercih etmektedir. İlk araştırmalarını online sitelerde gerçekleştirmededir. Genellikle annelerine ve eşlerine sürpriz hediyeler almaktadır.  Dekoratif süs eşyaları arasında olan ahşap hediyelik genellikle anneler günü için düşünülmektedir. Erkekler eşlerine genellikle giyim, kıyafet ve kar küreleri gibi onların hoşlarına gidecek hediyeler araştırma yoluna gitmektedir. Bir bayan için el işçiliği ile tasarlanmış sigara tabakası da hoş bir hediye olacağı erkekler tarafından düşünüldüğü gözlemleniyor. Bayanlar sevgilileri için hediyelik eşya erkek aramasını yaparak genel bir hediye arayışı içerisine giriyorlar. En çok anneler günü hediyesi araştırmasını yapmaktadır. Ne de olsa eşlerine ne alacaklarını daha rahat kestirebiliyorlar.

Hediye Almak İçin Özel Gün Mü Gerekir?

Ne zaman hediye alırız?

 • Doğum günü
 • Yıldönümü
 • Evlilik yıldönümü
 • Anneler günü
 • Düğünler
 • Yeni ev
 • Bebek mevlüdü

Bu listeyi uzatmak mümkün. İnsanlar hediye almak ve vermek için özel günleri beklerler. Aslında en güzeli ortada hiç öyle bir gün yokken karşısındakini şaşırtıcı bir hediye almaktır. Hediye alan kişi hiç beklemediği bu sürprizle karşılaşınca özel günde aldığı hediyeden daha çok mutlu olmaktadır. Giyim eşyası bedeninin uymama riskine ve kişiye yakışıp yakışmama durumu olduğu için tercih sayısını azaltıyor.  Genellikle puro çakmağı gibi hediyeler herkesin özenle kullanacağı hediyeler arasında düşünülüyor. Kokulu mum hediyeleri de evinin dekorasyonunu özenle geliştiren kişiler için düşünülebilecek hediyeler arasında. Buhurdanlık ise yeni yeni trend hediyeler arasına giren ürünlerden.

Hediyenin büyüğü küçüğü olmaz diye bir tabir vardır. İnsanı en çok mutlu eden hiç beklemediği anda beklemediği bir sürprizle karşılaşmasıdır. Bu sebeple yıldönümleri gibi belirli kalıplara bağlı kalmadan gözünüz ilişen ve sizi anımsatın hayatınızdaki kişilere, annenize, babanıza, eşinize, çocuğunuza ya da sıkı dostunuza onu hemen alın ve onu mutlu etmek için özel günü beklemeyin.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ