Web sitemize hoşgeldiniz.

Lif Yapılışı Resimli Anlatım

30 Eylül 2018

Eğer oldukça sade bir lif yapmak istiyorsanız işinizin çok kolay olduğunu söylemek mümkündür. Ancak yapacağınız lif çeşidi yıldızlı şekilde olacaksa işinizin çok daha zor olduğunu söyleyebiliriz. Lif yapılışı en kolay dantel yapılış şekillerinden bir tanesi olmasına rağmen bazı özel desenlerle yapmak isteyenler daha detaylı anlatımlara bakmaları gerekiyor. Lif yapılışı resimli anlatım ile birlikte sizlere en zor tarzdaki desene sahip lif modelleri bile ustalıkla gösterilmektedir. Size kalan ise daha çok ustalıkla yapılmış olan bu lif şekillerinin keyfini çıkarmak kalır. Hanımların kendisini en çok iyi hissettiği zamanlardan bir tanesi olarak bilinen dantel yapım zamanı, lif yapılışı resimli anlatım ile birlikte çok daha keyifli bir hale geliyor. Lahana şeklindeki lif şekillerinden yıldız boyutlarındaki lif şekillerine kadar birçok lif yapımı çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

  • Eğer yapacağınız şekil yıldız tarzında olacaksa, fıstık şekline benzeyen üç tane farklı örgü bir araya getirmeniz gerekiyor.
  • Örgüleri en alttaki zincire bağladıktan sonra üçü arasında bir bağlantı kurun.
  • Yapmış olduğunuz güçlü fıstık şeklindeki örgüleri yıldız şeklinde alacak tarzda birleştirin.
  • Son olarak tüm bunları istediğiniz boyutta şekil oluşturacak bir tarzda birleştirmeye çalışın.

Lif nasıl örülür ?

Akıllardan çok soru işareti bırakan ve aynı zamanda hanımlara en fazla keyif veren dantellerden bir tanesi olarak görülen lifler, aynı zamanda şekilli anlatımlarla birlikte daha kolay hale gelir. Lif yapılışı resimli anlatım en alt zincirin nasıl oluşturulduğundan başlamak üzere bütün detayları sizlere teker teker aktarır. Ayrıca  lif yapılışı resimli anlatım bu konudaki uzman kişilerden destek alınarak oluşturulmuştur. Lif yapılışı resimli anlatım temel düzeyde bir anlatım tarzına sahiptir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ