Web sitemize hoşgeldiniz.

Lego Star Wars III: The Clone Wars

Lego Star Wars III: The Clone Wars bu Lego oyunlarını üçüncü serisidir. Lego Star wars Türkçesiyle Yıldız Savaşları ünlü filmden uyarlanarak geliştirilen bu oyunun üçüncü serisi The Clone Wars ( Klon savaşları ) adıyla oyun severlerin karşısına çıkıyor. Oyunun bu kadar sevilmesindeki en büyük etken kuşkusuz Lego karakterleriyle hayat bulmasıdır. Bununla birlikte Star Wars dünyasının harika hikayeleri ve karakterleriyle oyun oldukça sürükleyici bir hal alıyor. Bu seri diğer Lego Star Wars serilerinin en iyisi denebilecek nitelikte üstelik eleştirmenlerden ve oyunu test edenlerden tam not aldı.

Oyunda oldukça eğleneceksiniz yeni galaksiler keşfedip yetenekli karakterlerle yolunuza devam edeceksiniz. Lego Star Wars III: The Clone Wars da gerçekten macera ile keşfetmenin ve seviye atlamanın verdiği heyecan nedir anlayacaksınız. Üstelik bu oyun bir savaş oyununun dışında mizahi olaylara da yer veriyor yani kahramanların bazı karakterlerini mizahi bir dille anlatılıyor. Masif yer savaşları gelişmiş araçlar ve destek birlikleriyle rakiplerini yenmek isteyenlerin vazgeçemediği bölüm olacak.

Güçlü ve yenilmez Droid askerlerine karşı Klon askerleriyle tabur kontrollerinin tadına varacaksınız. Bu seri ile gelen yeni özelliklerden biri de SceneSwap oluyor. SceneSwap ile oyuncular farklı yerlerde birden fazla takımın kontrolünü sağlayabiliyor. Bu özellik daha önce hiçbir seride olmamıştı ve oldukça ilgi çekeceğe benziyor. Ayrıca bu bölümde oyun severler tek veya çoklu oyuncuyla oynanabilen co-op modu ile tek bir butonla her bir takımı kontrol edebilecek. Lego Star Wars III: The Clone Wars ın diğer güzel özelliklerinden bir diğeri de çok katmanlı uzay savaşları bu bölümde oyuncular uzay gemilerinden çıkıp çok katmanlı olan galaksi de uçabilecekler. Bu yeni seri ile gelen diğer güzel özellik kahramanlara savaşla ilgili çok daha fazla özelliğin verilmesi yani karakterler rakipleri karşısında çok daha fazla dinamik hareketler yapabilecekler böylece daha özgür bir savunmaya sahip olacaklar. Bu yeni karakter özellikleri lightsaber adıyla bazı yeni ekler almış olacak. Lightsaber Climbing ile tırmanma özelliği, Lightsaber Cutting ile kesme özelliği ve son olarak Lightsaber Throwing özelliği ile tırmanma gibi çok özel yeteneklere sahip olacaklar. Gerçekten kulağa oldukça heyecan verici geliyor. Ayrıca Lego Star Wars III: The Clone Wars da karakterler oyunda düşmanları mağlup etmek ve bulmaca şeklinde yapılmış alanlarda tırmanarak yeni yakalama özelliklerine imkan vermiş olacak.

Bu yeni oyunla beraber oyuncular toplam 16 farklı galaksi yıldız gezegeni buyunca gemilerle farklı yerler gitmiş olacaklar. Gemilerle bu farklı egzotik yerleri keşfetmek oldukça farklı bir deneyim gibi olacağa benziyor. Ayrıca oyun içinde ödüllü bulmacalar bulunuyor genişletilmiş bulmaca alanlarındaki bulmacaları çözerek oyunda kullanacağınız çeşitli ödüller kazanabilirsiniz.

Oyunun içinde farklı olarak yeni animasyonlar ve aydınlatmalar yer alıyor. Böylece oyunun sürükleyici ve etkileyici havası bir kat daha artmış oluyor. Bu Lego oyununda daha önce olmayan özellikleri kaçırmadan keşfetmekte yarar var. Bu yeni oyunda Split Screen özelliği de oyun severlerin işini kolaylaştıracak gibi gözüküyor çünkü bu bölümle oyuncular arkadaş ve aileleriyle beraber dinamik bir şekilde oyun oynamanın tadına varacaklar. İşte böyle Lego Star Wars III: The Clone Wars her yaştan insanın oynayabileceği macera dolu bir savaş oyunu bu oyunu diğer oyunlardan ayıran en önemli özelliği çok sevdiğimiz Lego kahramanlarının ve gerçek dünyadan farklı olarak yıldız sistemlerinde güzel yolculuklar yaparak yeni yerler keşfederek oyunun ritmine kendinizi kaptırmanızdır. Oldukça sürükleyici olan bu oyunu hiç bırakmak istemeyeceksiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ