Web sitemize hoşgeldiniz.

Kredi Kartı ile Doğalgaz Faturası Ödeme Yolları

16 Ağustos 2018

Kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme işlemi oldukça kolaydır. Online ortamda banka ya da kredi kartınız ile birlikte fatura ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Gerek şehrinizin doğal gaz dağıtım kurumu gerek bankalar gerek ise fatura ödemek için kullanılan siteler aracılığı ile doğal gaz faturanızı ödeyebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası ile Doğal Gaz Faturası Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

Doğal gaz faturası ödemek için Yapı Kredi Bankası üzerinde bir hesabınızın bulunması gerekmektedir. İnternet bankacılığı, resmi site ya da mobil uygulama ile doğal gaz faturanızı ödeyebiliyorsunuz. Yapı Kredi Bankası doğal gaz faturası ödeme işlemleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Yapı Kredi Bankası resmî sitesini açmanız gerekiyor.
  • Siteyi açtıktan sonra (yapıkredi.com) ana sayfada yer alan ödeme merkezini seçmelisiniz.
  • Ödeme merkezi sayfası açıldıktan sonra ödemek istediğiniz fatura tipini seçmelisiniz.
  • Biz doğal gaz faturası ödeyeceğiz bu sebep ile doğal gaz seçeneğini seçiyoruz.
  • Kredi kartı ile fatura ödeme sayfası açılacak.
  • Buraya kadar herhangi bir bilgi girişi yapmamıştınız. Şimdi ödeme yapacağınız kurumun adını, fatura tipini ve fatura adresini il ve kurum olarak girmeniz gerekmektedir.
  • Bilgilerin girişini yaptıktan sonra devam tuşuna basmalısınız.
  • Devam ettikten sonra ise fatura seçimi ile karşılaşacaksınız. Güncel ya da geçmiş fatura borçlarınızı görebileceğiniz bir tablo göreceksiniz. Buradan ödemesini yapacağınız fatura ya da faturaları seçmeniz gerekiyor.
  • Faturalarınızı seçtikten sonra devam etmelisiniz. Ödeme bilgisi göreceksiniz. Burada Yapı Kredi Bankası müşteri olmanıza gerek kalmadan herhangi bir banka ya da kredi kartınızın ödeme bilgilerini girmeniz gerekmektedir.
  • Ödeme bilgilerini girdikten sonra devam ederek onaylamanız gerekiyor. Telefonunuza gelen kodu onay sayfasına girdikten sonra fatura ya da faturalarınız kolay ve sorunsuz bir şekilde ödenecektir.

ESGAZ Fatura Sorgulama ve Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

ESGAZ fatura ödeme ve sorgulama işleminizi Moka Faturanın sitesi üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Abone numaranızın girişini yaptıktan sonra sol alt tarafta bulunan güvenlik kodunu da girmeniz gerekmektedir. Daha sonra sorgula tuşuna basmalısınız. Sorgulama işleminden sonra karşınıza eski ya da yeni borçlarınız çıkacaktır. Ödemek istediğiniz fatura ya da faturaları seçerek kredi kartı ile doğal gaz faturası ödeyebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ