Web sitemize hoşgeldiniz.

Kombi E01 Hatası Veriyor

Kombiniz E01 hatası mı veriyor? Çamaşır makinesi, kombi gibi aletlerde sık karşılaşılan bir hata şeklidir. Aletin ekranında E01 yazısı çıkmaktadır. Bu hata neden kaynaklanır ve ne yapmak gerekir? sorularının cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

E01 Hatasının Nedenleri Nedir?

Kombide E01 hatasına sebep olan sorunlar şunlardır?

  • Ateşleme çubuğunda sorun olması
  • Ana kartta sorun olması
  • Gaz armatöründe sorun olması
  • Elektrodunda sorun olması

Yani eğer E01 arızası görüyorsanız bunun sebeplerinden bazıları; ateşleme bujilerinde bulunan kurum veya çatlak, gaz valfi açılmamış, şase kaçak yapmış, kablolar şaseye kaçak yaptırmış veya ana kartta ateşleme sorunları olabilir. E01 bir ateşleme ve gaz hatasıdır. O yüzden aşağıdaki seçenekleri deneyiniz. Ama hala aynı hatayı almaya devam ederseniz servisi arayınız.

E01 Hatasının Çözümleri Nasıldır?

E01 hatası olan bir kombiyi kendinizin düzeltmesi mümkün müdür? Eğer E01 kodunu görüyorsanız yapmanız gerekenler şunlardır:

  • Gaz Girişlerini Kontrol Ediniz: Gaz vanalarına bakınız. Gazın kombiye ulaşıp ulaşmadığını kontrol ediniz. Gaz vanası kapalı ise açınız. Eğer ocağınız da doğalgaz ile çalışıyorsa ocağınızı açarak deneyebilirsiniz. Vana açık ve gaz gelmiyor ise bir sorun olabilir ya da oturduğunuz yerin yakınlarında bir doğalgaz çalışması olabilir.
  • Kombinizi Resetleyiniz: Eğer hata kodu görülüyorsa gaz kontrolünden sonra resetleme işlemi yapabilirsiniz. Kombinin markası ve modeline göre resetleme işlemleri farklılık göstermektedir. Bazılarında reset düğmesi veya reset seçeneği olabilir. Eğer bunlar yok ise kombinizi açıp kapatarak resetleme yapabilirsiniz. İlkinde düzelme olmazsa resetleme işlemini 3 kere yapabilirsiniz.

Bu işlemler sonucunda da hala aynı hatayı almaya devam ederseniz, kombi servisinizi arayınız.

Çamaşır Makinesi E01 Hatasının Nedenleri Nelerdir?

Eğer çamaşır makinenizde E01 kodunu alıyorsunuz bu hatanın nedenleri aşağıdakiler olabilir:

  • Kapağın sert kapatılmasıyla oluşan bir sorun,
  • Kapağınızda bulunan vidaları gevşemesinden oluşan bir sorun,
  • Kapı kilidinin zorlanmasından kaynaklanan bir sorun olabilir.

Genelde çamaşır makinelerinde bu hatalar kapak kısmından kaynaklanmaktadır. Kapak kısmının kullanımına dikkat edilmelidir. Gerekirse kapak kısmını veya kapaktaki parçaları değiştiriniz. Özellikle Regal ve Vestel marka çamaşır makinelerinde bu hatalarla karşılaşılmaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ