Web sitemize hoşgeldiniz.

İçki Matarası Modelleri ve Temizliği

İçki matarası modelleri pek çok değişik tasarım ile üretiliyor. Bunlar arasında;

  • Zippo içki matarası
  • Yuvarlak içki matarası
  • Deri kaplı içki matarası
  • Deri askılı içki matarası
  • Cam içki matarası
  • Paslanmaz çelik içki matarası
  • Bardak seti olan içki matarası
  • Kişiselleştirilebilen içki matarası

Bu modellerin hepsi de oldukça farklı tasarımlar ile ve renkler ile üretiliyorlar. İçki matarası almadan önce online bir araştırma yapmak fiyat farklılıklarını görmek ve bütün matara çeşitlerine hakim olmak açısından oldukça önemli. Kullanılan malzeme ve markasına göre içki matarası modelleri arasında fiyat farklılıkları da bulunuyor. Genelde paslanmaz çelikten üretilen içki mataraları en çok tercih edilen ve en uzun ömürlü olanlar arasında sayılıyor.

İçki Matarasında Farklı Tasarımlar

İçki matarası kullanımı oldukça yaygın. Sadece alkollü değil alkolsüz içecekler için de matara kullanımı oldukça arttı. Sıcak içecekler için herkesin artık bir termosu bulunuyor. Bu kadar yaygın kullanıma sahip olunca da tasarımları oldukça fazlalaşan içki mataralarının en çok tercih edilen modellerini ise deri kaplı olanları oluşturuyor. Deri kaplı modelleri, deri çantaları olanlardan da üretiliyor. Kapak kısmında bardakları bulunan matara modelleri de oldukça şık tasarımlar olarak mağazalarda yerini alıyor. Cam şişe görünümünde cam içki mataraları da son dönende özellikle su tüketimi için oldukça fazla talep görüyor. Camın sağlıklı bir yapıya sahip olması sebebi ile bu tip mataraların üretimi de oldukça fazla.

İçki Matarası Nasıl Temizlenir?

İçki matarası almadan önce özellikle ağzı dar alkollü içki mataraları için merak edilen içki matarası temizliği yöntemleri, düzenli yapılması gereken ve çok basit işlemlerden oluşuyor. İlk öncelikle mataranın içine doğru içecek konulup tüketilmesi isteniyor. Bu yapıldıktan sonra her kullanımdan sonra matarayı sadece su ile çalkalamak yeterli oluyor. Matara kullanılmadığında ağzı açık bırakılması da daha sonraki kullanımdan önce koku oluşmaması için önemli. Bunun dışında sadece su ile temizleyerek matarayı temiz tutmak mümkün. Termos tipi mataralar için de aynı temizlik kuralları geçerli. Ağzı daha geniş olan bu mataraları deterjan ile yıkamak mümkün olabiliyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ