Web sitemize hoşgeldiniz.

İçki Mataralarını Saklama Koşulları

Alkollü içki tasarlanması amaçlanarak üretilen içki mataraları, sevdiğiniz içkinizi istediğiniz yerde taşımanız ve istediğiniz zaman içmenizi şık ve pratik bir hale getirmeyi amaçlar.

Kabul edilebilir ki çoğu insan üretimi ürün ömürlük denebilecek kadar uzun süre dayanmaya uygundur. Hatta günümüzde antika dediğimiz birçok ürün yıllarca kullanılmış olmasına rağmen günümüzde hala kullanılabilir olabiliyor. Sevdiğimiz ürünlerin uzun yıllar dayanabilmesi için kullanım ve saklama koşullarına dikkat etmek gerekir.

İçki Matarasını Saklama Koşulları Nelerdir?

Severek aldığımız veya hediye olarak sevdiğimiz bir kimsenin bize verdiği içki matarasını daha uzun süre kullanabilmek için saklama koşullarına özen göstermek gerekmektedir.

İçki mataraları kullanılmadıkları zaman kapağı açık bir şekilde muhafaza edilmelidir. Bu sayede içi hava alan mataradan bir önceki içkinin rayihasında çıkmış olur. Farklı bir içki ile kullandığınızda tat bozulmalarının önüne geçmiş olursunuz.

Ağzı açık olarak bekleyen mataranın kullanmada önce bir kez çalkalanması tavsiye edilmektedir. Bunun sebebi içine düşmüş olabilecek yapancı maddelerden temizliği sağlamaktır.

İçki Matarası Kılıfları İçin Özel Saklama Metodu Var Mıdır?

Deriden üretilen kılıfların da uzun ömürlü olabilmesi için temizliğine saklamasına dikkat etmek gerekir. Matara boyutların göre tasarlanan deri kılıflar genellikle sert olurlar.

Bu ürünleri kat izi olmaması için kırılmayacak bir şekilde muhafaza etmek gerekir. Ayrıca derinin özelliğini bozabilecek temizlik ürünleri de bu kılıflarda kullanılmamalıdır. Üzerinde oluşan lekeler için nemli bir bez kullanabilirsiniz.

İçki Matarası Temizliği Nasıl Yapılır?

İçki matarası eğer sıklıkla kullandığınız bir ürünse her kullanımdan sonra yıkamanız gerekir. Paslanmaz çelikten üretilen içki matarası suya dayanıklı ürünlerdir, bu yüzden korkmadan kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Ayrıca mataranızın yanında şat bardaklarını da kullanıyorsanız bunlarında ihmal etmemenizi tavsiye ederiz. Yıkana mataraya bir sonraki kullanımdan önce suyunun iyice süzülüp süzülmediğine dikkat etmelisiniz.

Matara içerisinde kalan su içkinizin tadını bozabilir. Alkollü içki için üretilmiş olan mataralarda meyve suyu veya gazlı içecek taşınmamalıdır. Bu ürünlerin taşınması matarada karama ve oksitlenme olmasına sebep olabilir.

İçki mataranızı uzun süre kullanabilmenizi umut ederiz ama hasar görmüş mataralarınızı dekoratif olarak da kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ