Web sitemize hoşgeldiniz.

Güzel Gülüşler İçin Diş Plağınıza Evde Çözüm Üretin

21 Eylül 2018

Diş plakları dişlerinizin hem daha kötü gözükmesini sağlayacak hem de ağızınızda kötü kokular meydana getirebilecektir. Biriyle tanıştığımız zaman ilk dikkat ettiğimiz bölgelerden biri olan dişin, sağlıklı ve güzel gözükmek için önemini hepimiz biliyoruz. Dişlere, diş etlerine, diş protezlerine tutunan bakteri tabakasına da işte diş plağı denmektedir. Diş tartarı nedir sorusu için de bahsedebileceğimiz bu yapılar diş taşı olarak da bilinir.

Diş Tartarı Pek Çok Farklı Nedenle Meydana Gelebilir

Herkes zamanla diş tartarı ya da diğer adıyla diş taşı sorunu yaşayabilir. Bunlar gıda kalıntılarının birikmesi, bakteriler, diş ipinin kullanılmaması, yanlış diş fırçalama ya da diş fırçalama alışkanlığının edinilmemesi gibi nedenlerle olabilir. Evde diş plağı temizleme yolları sayesinde siz de diş taşlarını doğal yöntemlerle benim gibi temizleyebilirsiniz. Üstelik doğal çözümlerin daha ekonomik olduğuna da inandığım için çok daha kısa sürede hazırlanabilecek uygulamalar olduğunu düşünüyorum. Diş tartarı evde nasıl temizlenir sorusu için bakacağınız doğal yöntemleri haftalık olarak uygulayabilirsiniz.

Ceviz ve Karbonat ile Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Ceviz ile diş taşlarınızı temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun için uygulamanız gereken adımlar:

  • 40 gram ceviz kabuğunu soyun ve bir bardak suyun içerisine koyun.
  • 20 dakika ceviz kabuklarını kaynatın.
  • Ocaktan aldığınız ceviz kabuklarını soğuduktan sonra kullanacaksınız. Bu esnada soğuk bir suda diş fırçasını 10 dakika bekletin. Bu suyla dişlerinizi fırçalayın.
  • Bu uygulamayı günde 3 kez yapabilirsiniz.

Kabartma tozu diş taşı için kullanılan yöntemlerden bir diğeridir. Kabartma tozu yerine karbonat da kullanılabilir. Karbonat antibakteriyel özelliği sayesinde dişlerinizdeki bakterileri temizleyecektir.

Uygulanabilecek Diğer Doğal Yöntemler Nelerdir?

Limon suyuyla dişlerinizdeki tartar ve plağı temizleyebilirsiniz. Gliserin, aloe vera, karbonat ve limon yağını karıştırarak da doğal bir karışım elde edebilir ve bunu her gün dişlerinize uygulayabilirsiniz. Dişteki tartarların zaman içerisinde yok olduğunu göreceksiniz. Evde diş plağı temizleme yolları bu sayede hem daha ekonomik olacak hem de herkesin evinde bulunabilecek malzemeler olduğu için zaman kaybetmeden kolaylıkla hazırlanabilecek.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ