Web sitemize hoşgeldiniz.

Esenyurt Almanca Kursu

25 Haziran 2018

Ülkemizde hızlı bir şekilde yükselmekte olan Alman ekolü dil anlamında da kendisini iyiden iyiye hissettirmekte. Öyle ki almanca dil kursları ve dil okullarının sayısı ülkemizde her geçen gün artmaktadır. Bu artışın sebebi Almancanın günümüzde İngilizceden sonra en çok tercih edilen ve öğrenilmek istenen dil olmasıdır. Çünkü artık günümüzde sadece İngilizce bilmek özellikle iş dünyasında kariyer sahibi olmaya yetmemekte ve 2.dil şart olmaktadır. Ülkemizde İngilizceden sonra tercih edilen 2.dil ise Almancadır.

Bir Türk için almanca öğrenmek ilk bakışta çok zor gelmektedir. Hele ki birkaç kez Almanların konuştuğu Almancayı televizyonda ya da günlük hayatında dinlediyse bu dil telaffuz açısından Türkler için öğrenilmesi imkânsız diller sınıfına girebilmektedir. Aslında almanca bu kadar da zor bir dil değildir. Sadece almanca öğrenmede dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları vardır. Bu püf noktalarına dikkat edildiğinde almanca Avrupa’ da konuşulan diller içerisindeki en kolay dillerden biri sayılabilir.

Almancada Türkçeden farklı olarak, artikel denilen ekler bulunmaktadır. Bu artikeller her ismin önüne gelmekte ve onun hallerini (Türkçede ki gibi yalın, -i, -e, -de, -den) vurgulamaktadır. Almancada yapılan en çok yanlışlar bu artikeller denilen ekleri kullanmamaktan kaynaklanmaktadır. Örneğin İngilizcede house ev anlamına gelmektedir. Bunun almanca karşılığı ise haus dur. Ancak tek başına haus kelimesi Almancada ev demek değildir. Haus kelimesinin başına –das eki gelir ve das haus olursa ev anlamına gelmektedir.

Yukarda anlatmaya çalıştığım artikeller sizi Almancada en çok zorlayacak olan kısımdır ve Almancanın kökenini oluşturmaktadır. Almancayı öğrenmek için dil kursuna yazıldığınızda size ilk önce artikeller konusu anlatılacaktır. Bu konuyu çözdükten sonra kelime dağarcığınızı geliştirip bol pratik yaparsanız Almancayı kısa zamanda öğrenebilirsiniz. Pratik yapmak içinde yazıldığınız dil kursunun alman öğretmenlerinin olmasını tercih ediniz. İstanbul için konuşursak Esenyurt Almanca Kursu (kurs ismi vermeden ilçe ismi kullanarak örneklendirdim) ve Alman kökenli öğretmenlerin kurslarda görev alması bakımından tercih edilecek bir ilçe olabilir tarzında reklamlar ile karşılaştığınızda bu tarz dil kursları sizler için öncelikle değerlendirilecek kurslar olmalıdır. Elbette Esenyurt Almanca Kursu örneğinde olduğu gibi diğer ilçelerde bulunan almanca kursları da verdikleri eğitim ve materyaller ile farklılık göstermekte ve bazı avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajları ve farklılıkları yaşadığınız il ve ilçenin ismini almanca dil kursları olarak girerek karşılaştırabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ