Web sitemize hoşgeldiniz.

Erkek Çocuk Yeleği Yapımı, Erkek Çocuk Örgü Yelek Modelleri

Bebek yelekleri erkek modelleri sadece ip renginde değişimler yaparak kızlar için de uygun hale getirilebilir. Bu konuda herhangi bir sakınca söz konusu değildir. Özellikle kolay işlemesiz modeller her iki cinsiyet için de uygun olacaktır. Süslemeleri daha sonra yelek modelinin ortaya çıkması ile yapabilirsiniz.

Bebek Yelek Modeli Adım Adım Nasıl Oluşturulur?

Erkek çocuk yeleği yapımı sırasında dikkate alınması gereken temel adımlar;

  • Öncelikli olarak yeleğin arka kısmı için 65 ilmeklik bir başlangıç yapılmalıdır. Bu başlangıcın ince bir ip ile yapılması modelin daha hafif ve kullanışlı olması için yeterlidir.
  • Modelin lastik kısmının örülmesi için 65 ilmeklik bu başlangıç haraşo olarak 5 sıra örülmelidir. Haraşo örgünün ardından lastik kısmı tamamlanmış olacaktır.
  • Kol kesimine kadar lastik de dahil olmak üzere yaklaşık olarak 20 santim kadar örmelisiniz.
  • Daha sonrasında her iki taraftan da 4 ilmek kesilmelidir.

Erkek çocuk yeleği yapımı sırasında bu adımları takip ederek modeli kısa sürede ortaya çıkarabilir ve satın alacaklarınızdan daha kaliteli bu ürün ile muhteşem bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Hangi Tür İp Seçilmelidir?

Kolay bebek yelek modelleri ve yapılışı sırasında kullanılacak olan ipin muhakkak hassas bir şekilde seçilmesi gerekir. Modelin sorunsuz bir şekilde ortaya çıkabilmesi için ipin hem ince hem de yumuşak olması gerekir. Bebeklerin cildinin çok hassas olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak güzel bir ip seçimi ile uzun seneler boyunca kolaylıkla kullanabileceğiniz bir model ortaya çıkarabilirsiniz. Kolay tiftiklenmeyen ipleri tercih etmek de ayrıca uzun ömürlülük adına önemli detaylar arasında yer alır.

Süsleme Nasıl Yapılmalıdır?

Erkek bebek yelekleri anlatımlı modeller ortaya çıkarıldıktan sonra modelin süsleme aşamasına geçebilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde modele ek süsler iliştirerek bebek yeleklerini daha göz alıcı bir hale getirebilirsiniz. Bebeklerde kullanılan süslerin kesinlikle küçük boyutta olmaması gerekir. Bu konuda büyük hassasiyet sergilenmelidir. Özellikle ahşap düğmeler son senelerde en sık kullanılan süsleme seçenekleri arasında yer alır. Siz de uygun fiyatlardan tuhafiyeler aracılığı ile temin edebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ