Web sitemize hoşgeldiniz.

En İyi Video Düzenleme Programı

20 Temmuz 2018

En iyi video düzenleme programlarını listelemeden önce video düzenleme nedir ondan bahsedelim. Video düzenleme; videonuz şekillendirmeye yönelik bir araçtır. Videolarınızı bölebilir, sıralamasını değiştirebilir, kesebilir, tekrar ettirebilir, özel efektler ile görsel bir şölene dönüştürebilirsiniz. En iyi video düzenleme programı denildiği zaman akla ilk olarak, Adobe programları gelmektedir. Adobe Premier Pro ile videolarınızı kesmekten daha ötesini yapabilirsiniz. Videolarınıza yazı, logo ve görsel ekleyebilirsiniz. Birkaç videoyu üst üste bindirerek tek ekranda oynamasını sağlayabilirsiniz. Adobe After Effects ile videoların arka planını değiştirebilir, Premier Pro üzerinden düzenlediğiniz videonuzu boyutlandırabilirsiniz. Adobe Creative Cloud kapsamında olan bu iki program ücretlidir.

En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programları

  • Macbook kullananlara özel bir uygulama olan iMovie ile özel efektler, görüntüler arası geçiş, sıra değiştirme gibi birçok özellikten faydalanabilirsiniz.
  • Lightworks, bilgisayarınıza yükleyerek size gönderilen kod ile giriş yaptıktan sonra programı ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.
  • DaVinci Resolve, video düzenleme programları arasında popülerliğini korumayı başarmıştır. Renk düzenlemesi özelliği ile ön plana çıkan DaVinci, 1984 yılından beri kullanılmakta ve kullanıcıları tarafından sevilmektedir.
  • VideoPad Video Editor, anlık video çekmenize yardımcı oluyor. Filtre, yazı, kesme gibi işlemlerin yanı sıra ses dosyaları üzerinde de değişiklik yapabiliyorsunuz.
  • Avidemux, videonuzu kesme ve filtreleme gibi seçenekler sunuyor. Ayrıca videonuzu farklı formatlarda kaydetme özelliği ile diğer programlara nazaran artı bir özellik ile öne çıkıyor.
  • Windows Movie Maker, program düzenlemek isteyenler için basit bir arayüze sahip program. Genelde basit işler ve başlangıç için kullanılan Movie Maker’a Windows aracılığı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

En İyi Ücretli Video Düzenleme Programları

  • Final Cut Pro, profesyonel çalışmalarda sık sık kullanılan bir video düzenleme programıdır. Özellikle büyük kapsamlı filmlerde, uzun metrajlarda ve film sektörünün evi olarak bilinen Hollywood’da Final Cut Pro kullanılmaktadır. Macbooklara özel bir programdır. Final Cut Pro’nun, 2018 Apple fiyatı ise, 1,800 Türk Lirasıdır.
  • Sony Vegas Pro, öncelikle ses dosyaları için kullanılan bir programdı. Zaman içerisinde yapılan güncellemeler ile birlikte video düzenleme aracı olarak da kullanılmaya başlanmıştır.
  • Adobe Premier Pro, Creative Cloud üzerinden isterseniz tek uygulama isterseniz de tüm uygulamaları aylık/yıllık ödeme seçenekleri ile alabilirsiniz. En iyi video düzenleme programları arasında yer alan Adobe, profesyonel kullanımlar için tercih edilmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ