Web sitemize hoşgeldiniz.

En İyi Romanlar Listesi

17 Temmuz 2018

Dünya çapında ses getirmiş ve her okuyanı etkilemiş en iyi romanlar listesinde ilk sırada Küçük Prens bulunmaktadır. Yazarı Antoine de Saint- Exupery ‘dir. Masalsı bir roman olan kitapta 2. Dünya savaşının etkileri farklı bir dil ile anlatılmıştır. Tüm dünyada en çok okunan ve merak edilen kitaplar arasındadır.

Simyacı, Paulo Coelho’nun yazmış olduğu bir romandır. Mevlana’nın eserinde geçen bir öyküden ilham edilerek yazılmış olan eser oldukça etkileyicidir. Tüm dünyada çok sevilmiş ve kitap birçok dile çevrilmiştir.

Uçurtma Avcısı, Khaled Hosseini’nin ilk romanıdır. En çok satılan kitaplar listesinde üst sıralardaki yerini oldukça uzun bir müddet korumuştur. Okuyucuyu etkileyen sürükleyici bir olay örgüsü vardır.

Böğürtlen Kışı, Sarah Jio’nun duygusal içerikli romanıdır. Aşk öyküsü ve annelik duygularını bulacağınız bu roman oldukça sürükleyici bir anlatıma sahiptir.

Klasik romanlardan biri olan Suç ve Ceza, Fyodor Dostoyevski’nin yazmış olduğu bir romandır. Aynı zamanda dünya üzerinde bir başyapıt olarak sayılmaktadır. En çok okunan kitaplar arasında yerini hep korur.

En İyi Türk Romanları

En iyi Türk romanları başında Nobel ödüllü  yazarımız Orhan Pamuk’un eseri gelmektedir. Kara Kitap romanı bir başyapıt olarak sayılır. Postmodern bir anlatım ile kurgulanmış ve herkesin okuması gereken bir kitaptır.

Tutunamayanlar romanı, Oğuz Atay’ın romanıdır. Ve ilk yayımlandığı zamanlarda oldukça tepki alan bu roman günümüzde bir başyapıt olarak sayılmaktadır. Postmodern tarzda yazılmış romanlar için bir kaynak niteliğinde bir kitaptır.

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Saatleri Ayarlama Enstitüsü, romanı modernist edebiyatın en güçlü romanlarındandır.

Yaşar Kemal’in İnce Memed romanı destansı bir anlatıma sahiptir. Ve en çok okunan romanlardan biri olarak sayılmaktadır.

Halid Ziya Uşaklıgil’in yazmış olduğu Aşk-ı Memnu romanı Batılı anlamda ilk büyük roman olarak kabul edilen bir yapıttır. O kadar etkileyici bir anlatıma sahiptir ki günümüzde dahi dizilere senaryo konusu olmuştur.

En Çok Okunan Kitaplar Listesi

  • Kürk Mantolu Madonna- Sabahattin Ali
  • Küçük Prens- Antonie de Saint
  • Uçurtma Avcısı_ Khaled Hosseini
  • Dönüşüm- Franz Kafka
  • Simyacı- Paulo Coelho
  • Şeker Portakalı- Jose Mauro de VASconcelos
  • Satranç- Stefan Zweig
  • Suç ve Ceza- Dostoyevski
  • Hayvan Çiftliği (Bir Peri Masalı)- George Orwell
  • Olasılıksız- Adam Fawer

En iyi romanlar listesinin ilk on sıralaması bunlardır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ