Web sitemize hoşgeldiniz.

En İyi Jim Carrey Filmleri

14 Temmuz 2018

Jim Carrey hayvan dedektifi, maske ve yalancı gibi en fazla bilinen filmleri ile en iyi komedi sanatçılarından biridir. Kendine has mimik hareketlerine sahip olan bu aktris birçok farklı türde yer alan film çekmiştir. 2009 yılından Jim Carrey son filmi olan Jim ve Andy filmine kadar olan filmler eski filmlerin verdiği o hazzı veremedi ve veremiyor. Daha fazla uzatmadan şimdi; en iyi Jim Carrey filmleri.

Maske (1994)

Stanley karakterini canlandıran Jim Carrey filmde bir maske takarak bambaşka birine dönüşmektedir. Maske eski bir maskedir ve değeri paha biçilemezdir. Maskeyi kim takarsa birtakım özellikler kazanabilmektedir. Komedi, aksiyon ve Jim Carrey oyunculuğu (başka bir şeye gerek var mı?).

Hayvan Dedektifi (1994)

Jim Carrey komedi filmleri arasında ilk sıralarda yer alan filmin hem başrol oyuncusu hem de senaristidir. Jim Carrey’nin ilk filmidir. Film, hayvanlara düşkünlüğü ile bilinen Ace Ventura karakterinin hayvanları korumak ve kaybolan hayvanları bulmak üzerine kurulu bir komedi filmidir. Beş parasız olan karakterin, özel Jim Carrey tiplemesi ile birleşmesi kahkaha seviyesini iki katına çıkarıyor.

Truman Show (1998)

Bir adada yaşayan Truman’ın hayatı tüm dünya tarafından canlı olarak 7/24 izlenmektedir. Hayatının bir dizi olduğunu anlayan Truman’ın adadan çıkmak için elinden geleni yapar. Performansı ile dikkat çeken Jim Carrey başarılı filmlerinin arasına yenisini eklemiş oluyor.

Yalancı Yalancı (1997)

Bir avukat karakterini canlandıran Jim Carrey, oğlunun doğum gününe gitmediği için oğlunun gazabına uğrar. Doğum günü pastasına söndürürken dilek dileyen Max, babasının yalan söylememesini ister. Bu dakikadan sonra film alıp başını gider, bize de izlemek düşer.

Sil Baştan (2004)

Kaliteli bir dram filmi olması ile birlikte birçok ödül alan bir filmdir. Film iki sevgilinin aşkının sona ermesine doğru, sevgililerden birinin diğerini unutamayacağına inanarak anılarını sildirmesi ile başlıyor. Sildirme aşamasında bir sıkıntı çıkıyor.

SON

Biri, size “gülmek istiyorsan Jim Carrey filmleri izle” diyor ise izleyin, pişman olmazsınız. ‘En İyi Jim Carrey Filmleri’ adlı makalemizin sonuna geldik. İyi seyirler dileriz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ