Web sitemize hoşgeldiniz.

Dantel Modelleri ve Yapılışları, Salon Takımı Dantel Örnekleri ve Yapılışları

Dantel eskimeyen geleneklerimizin başında geliyor. Son dönemlerde sadeleşmeden yana olan kişiler danteli çok sık tercih etmese bile hoş ve şık bir görünüme kavuşmak isteyen kişilerin evlerinde bu modellere sık sık yer erdikleri de bilinmektedir. Sadece dekoratif olarak değil pratik kullanımda da hayatın bir parçası haline gelmiştir. Özellikle eşyalara eklendiği zaman hem görselliği canlandırmakta hem de hoş bir doku katmaktadır.

Dantel Örneği Nasıl Oluşturulur?

Kolay dantel örnekleri ve yapılışı denildiği zaman takip edilmesi gereken temel adımlar şunlardır;

  • Bir adet zincir çekerek modele başlamalısınız. Göbek kısmı için 9 zincir yeterli olacaktır. Eli sıkı olan kişiler içi 9 zincir yeterli olurken daha geniş ve bol ören kişiler için 7 zincire kadar düşülebilir.
  • Ardından en başta bulunan zincir değil ikinci sırada bulunana tutturmalıdır. Bu tutturmanın akabinde 6 adet zincir çekilmelidir.
  • 6 zincirin çekilmesinden sonra oluşturulan yuvarlağa batış yapılmalıdır. 3 hamlede de çıkış kısmı oluşturulmalıdır.
  • Başlangıç kısmında yapılan 6 zincir daha sonra 3 zincire düşürülecektir. Dairenin etrafı tamamlanıncaya kadar 3 adet zincir çekerek 3 hamlede çıkmaya devam etmelisiniz.

Dantel modelleri ve yapılışları bu adımlar takip edilerek kolaylıkla hayata geçirilmektedir. Siz de sorunsuz bir şekilde bu adımları tamamlayarak modelin başlangıç evresini tamamlayabilirsiniz.

Tablo Olarak Kullanın

Dantel modelleri ve yapılışları sırasında gerekli adımların atılmasından sonra tablo olarak da kullanabilirsiniz. Modellerin tek bir parçasını tamamladıktan sonra cam çerçevenin arkasına kolaladıktan sonra koyabilirsiniz. Özellikle beyaz çerçeveler ile muhteşem bir kombin ortaya koyulacaktır. Siz de bu seçeneklerden faydalanarak evinizi daha şık bir hale getirebilirsiniz. BU noktada oluşturulan dantel örnekleri muhakkak kolalanıp ütülendikten sonra kullanıma alınması büyük önem arz eder. Aksi takdirde potluklar meydana gelebilir.

Modeller Nasıl Süslenir?

Pike dantel örnekleri oluşturmakla kalmayıp bir de bunun süslenmesini istiyorsanız öznelikli olarak zarif boncuklardan yararlanabilirsiniz. Boncukların dantelin modelini bozmadan monte edilmesi büyük önem taşıyan detaylar arasındadır. Modelin süslenmesinin dışında boyayan kişilerin de çoğunlukta olduğu görülüyor. Son dönemlerde kumaş boyaları ile tasarımlar oldukça şık bir hale getirilmektedir. Bu noktada da kullanılan boyanın kalitesinin yüksek olması gerekir. Kalitesiz boya kullanıldığı zaman dantelinizin yüzeyinde de deformasyonlar meydana gelebilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ