Web sitemize hoşgeldiniz.

Çoraptan Oyuncak Nasıl Yapılır, Çoraptan Oyuncak Modelleri ve Yapımı

Oyuncak fiyatlarının günden güne yükselişe geçtiği açık durumda. Bundan kaynaklı anne – babalar çocuklarına özel oyuncaklar üretiyor. Üstelik çocuklar ile beraber de hoş bir etkinlik haline gelmiştir. Hep beraber gerekli malzemeler temin edilerek oyuncak yapımına geçilebilir. Mesela çorap kullanarak oyuncakların yapılması mümkün olmakta. Çoraptan oyuncak nasıl yapılır merak edenler bu anlamda en basit olan yöntemi göz önünde bulundurabilir. Yöntemden pamuklar temin edilmekte. İlk başta malzemelere arkasından da yapım aşamalarına dikkat edilmelidir. Sonuç olarak;

  • Renkli çorapların içerisine bolca pamuk koyarak şekil verebilirsiniz.
  • Çoraptan oyuncak tavşan yapımı için de pamukla şekil verilmeli ve dikilmelidir.
  • Pamukların dışarıya çıkmaması adına dikime geçilmesi önem arz ediyor.
  • Son olarak gözler için düğmelere yer verilebilir. Bir de ponpon kullanarak tavşanı sevimli hale getirebilir.

Çorap İle Pet Şiş Kullanarak Oyuncak Yapımı

Çoraptan oyuncak kedi yapımı sırasında da pamuk kullanabilirsiniz. Ancak ilk başta çorap içerisinden pet şişe geçirilmesi daha mantıklı olacaktır. Bu şekilde çoraptan şekil vermek daha kolay. Pet şişe sayesinde gövde kısmı sabit hale gelecektir. Hemen arkasından ayaklara yönelik farklı çoraplardan dikim işlemlerine geçmelisiniz. Bu sefer pamuk doldurulan çorapların dikilmesi gerekmekte.

Gövde kısmının akabinde kafasına gelmelisiniz. Burada küçük çorap parçalarını kullanarak kulaklarını belirgin hale getirmeniz gerek. Yine iğne ile iplik kullanarak kulakların dikilmesi gerekmekte. Beraberinde ise gözler için düğme tercih edilebilir. Burun kısmı ve bıyıklara yönelikte uygun malzemeler temin edilmelidir. Örnek verecek olursak küçük siyah iplikler ile bıyıklarını yaparak kedi görünümleri elde edilebilir. Çoraptan oyuncak nasıl yapılır tariflerinde malzemelere dikkat etmeniz önem arz ediyor.

Evde Kolay Oyuncak Yapımı Anlatımı

Çoraptan oyuncak bebek yapımı daha fazla zaman alıyor. Öyle ki kol, bacak, gövde ve kafa için ayrı kısımlar temin edilmelidir. Bu anlamda ayrı ayrı çoraplara ve pamuklara ihtiyaç duyulmakta. Kısım kısım yapılan oyuncak bebek son olarak birleştirilir. Bunun için iğne ile ipliklerin kullanılması gerekmekte. Birleştirme ile beraber yüzün belirgin hale gelmesi önemlidir. Göz, burun ve ağız kısımlarını belirgin hale getirmek için siyah renkli iplikler ve düğmeler kullanılır. Doğru malzemelerden planlı bir şekilde oyuncak bebek yapılabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ