Web sitemize hoşgeldiniz.

Çift Pirinç Örgü Yapımı, Pirinç Örgü Nasıl Örülür – Çift Pirinç Örneği Nasıl Yapılır

Henüz yeni yeni örgü yapmaya başlayanlar temelde birkaç örgü modelini öğrenmek zorundadır. Örnek verecek olursak pirinç örgü çeşitleri de bunlar arasında gösterilmekte. Üstelik tek ve çift olacak şekilde de modellerin yapım aşamalarına yer veriliyor. Bu anlamda çift pirinç örgü yapımı daha fazla dikkat çekmekte. Özellikle de çocuklara yelek yapımı sırasında çift pirinç tercih ediliyor. Yelek yapımından önce temelde bu örgünün nasıl yapıldığını öğrenmeniz gerek. Çift pirinç örgü yapımı için;

  • İlmekler ters, iplikler düz olacak şekilde örgüye başlamanız gerekiyor.
  • Başta 2 ilmek ters olacak şekilde örülmeye başlanmalıdır.
  • Sonrasında ipliğin yönünü çevirin ve 2 ilmeği düz olacak şekilde örün.
  • 2 ilk düz üzerine ters ve 2 ilmek ters üzerine düz olacak şekilde devam edin.

Pirinç Örgüden Bebek Yeleği Yapılışı

Çift pirinç örgü yelek modelleri herkesçe tercih ediliyor. Çift örgüden kaynaklı olarak bir hayli sıcak tutan bu modeller, çocuklara özel olarak tasarlanıyor. Yine yeni başlayanlar temelde çift pirinç örgü aşamalarına göz atmalıdır. Hemen arkasından ise yelek modellerinden tercihte bulunarak harekete geçebilirsiniz. Örneğin sunacağımız yelek modeli yeni başlayanlar bir hayli uygun durumda. Şöyle ki 4 numara şiş kullanarak örmeye başlayacağınız bu modelin yapılışı zor değil.

Ön kısım kesme yapılarak 21 ilmekten örülmelidir. Yakası ise 10 ilmek olarak kesilerek tamamlanmalıdır. Arka kesme bölümü için de 48 ilmekten örgüye geçilmelidir. 2’li pirinç olacak şekilde örülen bu modelin devamında birleştirmesine geçilebilir. Kısa sürede hazırlanan bebek yeleklerinden bir tanesidir. Boyutlarından yani ilmek sayısından kaynaklı olarak 1 yaş çocuklara daha uygun olacaktır.

Pirinç Örgü Çeşitleri Nelerdir?

Yukarıda da söylediğimiz gibi pirinç örgü çeşitleri tek ve çift olacak şekilde ayrı ayrı tanımlanır. Ancak bunlardan ziyade haraşolu pirinç örgü modeli üzerinden de tercihte bulunabilirsiniz. Hatta 3 düz 3 pirinç örgü modelleri de marifetli hanımların dikkatini çekiyor. Tunus işi olan pirinç örgü modellerinin yapım aşamalarına da göz atabilirsiniz. Kullanıldığı yerler bir hayli fazla olduğu için her geçen gün farklı çeşitleri ile hanımlara sunulan örgü modellerinden bir tanesi olduğu açıktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ