Web sitemize hoşgeldiniz.

Çatlaklara Hangi Yağlar İyi Gelir?

16 Eylül 2018

Hızlı bir şekilde kilo alıp vermek ya da kilo verirken spor yapmamak ve bu süreci sağlıksız bir biçimde devam ettirmek cildinizde çatlakların meydana gelmesine sebep olabilmektedir.

Kesin Çözüm: Kişilerin bu çatlaklardan kesin olarak kurtulması için uygulamaya alınabilecek bir yöntem henüz bulunmamıştır. Dışarıdan alınan destekler ile kısa bir süre içerisinde cildinizi daha nemli ve daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Yağ Uygulayarak Çatlaklara bir Çözüm Bulun

Çatlaklara iyi gelen 5 doğal yağ denildiği zaman şu niteliklere bir göz atmanız gerekmektedir;

  • Badem yapı bu konuda ilk olarak göz atılması gereken detaylar arasındadır. Tatlı badem yağı kullanırsanız elde edeceğiniz sonuç daha memnuniyet verici olacaktır.
  • Cildin yumuşamasını sağlarken bir diğer yandan da çatlakların izlerinin azalmasını sağlayabilirsiniz.
  • Lavanta yağı ve gül yapını birleştirerek hem güzel bir koku hem de hoş bir yumuşaklık elde edebilirsiniz.

Selülit ve çatlaklara iyi gelen yağlar kapsamında seçimlerinizi yaparak kısa bir süre içerisinde cildinizde az da olsa bir değişim yaratma imkanını elde edebilirsiniz. Elde edeceğiniz sonucun net olmayacağını da bilmelisiniz. Kesin çözüm elde etmek isteyen kişilerin muhakkak lazere başvurmaları gerekmektedir.

Önlemek Mümkün Müdür?

Çatlak önleyici yağ karışımı kullanarak hamilelik sürecinde ya da kilo alıp verme sırasında çatlakların meydana gelmesini engelleyebilirsiniz. Hamilelikte gerekli olan nemlendirme muntazam bir biçimde yapıldığı zaman elde edilecek olan çatlak miktarının oldukça minimize edileceğinin de unutulmaması gerekmektedir.

  • Çatlakların önlenmesi için Mustela gibi yumuşak dokuda olan kremlere bir göz atabilirsiniz.
  • Lierac tarafından bu amaç için üretilmiş olan kremler de oldukça başarılı sonuç verecektir.
  • Bu yöntemleri uygularken mutlaka u tüketiminizi de en üst noktaya çıkarmanız gerekmektedir.

Çatlaklara ne iyi gelir diye merak eden kişilerin bu detaylara bir göz atmaları gerekmektedir. Alerjik bir bünyeniz varsa doktorunuzdan onay almadan kullanmamanız tavsiye edilmektedir. Çatlaklara iyi gelen 5 doğal yağ konusunda uygulamaları gerçekleştirdikten sonra muhakkak yorumlarınızı bu konuda bilgi arayışı içerisinde olan kişiler ile de net bir biçimde paylaşmanız gerekmektedir. Kadınlar Kulübü ya da Ekşi Sözlük bu konuda oldukça yerinde platformlar olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ