Web sitemize hoşgeldiniz.

Cam İçki Matarası Olur mu?

21 Aralık 2017

Kullanım açısından sağlamlık ön planda tutularak üretilen içki mataraları camdan yapılmazlar. Kırılmaya daha açık ve darbelere karşı dayanıksız olan cam bu ürünlerin yapımda tercih edilen bir malzeme değildir.

Alkol kullanan kişilerin genellikle cam bardaklardan içkilerini içmeyi sevdikleri gözlemlenmiştir. Bunu için üretilen birçok cam içki bardağı modeli bulunmaktadır. Kristal yapılı viski bardaklarından, geniş ağızlı uzun şarap bardaklarına, ince ve dar ağızlı kısa rakı bardaklarına kadar farklı çeşitleri burada saymak mümkün

İçkiyi cam bardaktan içmek elbette daha keyifli olabilir fakat kişilerin yanlarında taşıdıkları ve darbe almaya, düşmeye oldukça yatkın içki mataraları için cam tercih edilebilecek bir ürün değil

El Yapımı Mataralar Var mıdır?

Günümüz ticaret piyasasına hâkim olan hızlı ve seri üretim içki matarası üreticileri için de geçerli bir durumdur. Bu yüzden el yapımı ürünlere rast gelmek oldukça nadir bir hadise.

Bunun yanı sıra metal ve paslanmaz çelikten üretilen mataraların dış kısım süslemeleri el işçiliği ile yapılabiliyor. Aynı zamanda matara aksesuarlarından olan sap ve deri çantalar da el işçiliği ile üretilerek değeri arttırılabilir.

Sevdikleriniz için oldukça değerli bir hediye olacak bu el işi ürünlerini hediyelik eşya dükkânlarından ve internet sitelerinden satın alabilirsiniz.

İçki Matarası Yapımında Paslanmaz Çelik Kullanımının Faydası Nedir?

İçki mataralarını paslanmaz çelikten üreterek hem dayanıklılık ve usun ömürlü kullanım sağlamak hedeflenmiştir. Bunu yanında çeliğin kolay temizlenmesi sayesinde de hijyen de ön planda tutulmuştur.

Her kullanımdan sonra ağzı açık bir şekilde saklanması gereken içki mataralarının içerisine toz düşebileceği için kullanımdan önce bir kere durulanması faydalı olacaktır. Malzemenin paslanmaz olması bu konuda kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Bunu yanı sıra sıvı ürün taşınan içki mataraları elbette paslanmaya karşı dayanıklı olmak durumundadır. Ayrıca çeliğin bakterileri barındırmayan yapısı da sağlık için tavsiye edilebilir niteliktedir.

Metal İçki Mataraları Zararlı mıdır?

Metal yapısı itibari ile çelikten daha yumuşak bir malzeme olduğu için içki matarası yapımında tercih edilse de çelik kadar uzun ömürlü olmaya bilir.

Ayrıca dış etkenlerle çizilebilecek metalin bu çizikleri bakteri üremesine yol açabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ