Web sitemize hoşgeldiniz.

Bere Nasıl Örülür Anlatımlı, İki Şiş ile Bere Yapımı

Şişle kalın ya da orta kalınlıkta olan yünler sayesinde şapka örgülerine yer verilebilir. Üstelik farklı modelleri ile dikkat çeken şapka modellerinin yapılışı uzun sürmeyecektir. Ebatlardan kaynaklı olarak da kısa sürede örmeniz mümkün. Bere nasıl örülür anlatımlı olarak merak ediyorsanız öncelikle model tercihlerinde bulunmanız gerekmekte. Nitekim her modele yönelik farklı örgü seçenekleri mevcut durumda. Kimisinde haroşa kimisinde düz olacak şekilde örgülere yer verilir. Bunun için öncelikle birkaç modeli sıralamak gerekirse;

  • Yazlık kağıt ip kullanarak kasketli olan bereler örülebilir.
  • Zigzag olarak erkeklere ya da hanımlara özel örgü bereler de mevcut.
  • Midyelerden oluşan bereler ise son yılların modası halinde.
  • Parmakla örülenler ise hem çok şık hem de kolaydır.

Kolay Örgü Bere Yapımı

Şişle bere nasıl örülür anlatımlı öğrenmek isteyenlere ilk önce en kolay olanı sunmak daha doğru olacaktır. Bunun için 79 ilmek atarak harekete geçmelisiniz. İlk 3 ilmek düz olarak örülmeli ve şiş üzerinden geçirilmesi halinde ters olacak devam edilmelidir. Devamında 3 düz ve 2 ilmek olacak şekilde ters örgüye yer verilmelidir. 1 ters ve 3 düz olacak şekilde örgünüzü yapmalısınız. Tüm sıralar bu şekilde örüldükten sonra son ilmekte düz örgü yapılması gerekmekte.

Bere bitişi nasıl yapılır merak edenler, ters ve 2 düz olarak örgüye yer vermelidir. Geride kalan 3 ilmek ise ters olacak şekilde örülmelidir. Üçüncü sırada da ilk 3 ilmek düz ve geride kalan ikisi ters örgü olmalıdır. Tüm sıralar devamlı olarak düz ve ters örgülerden ilerleme sağlamalısınız. Son sıraya gelecek olursanız çift olacak şekilde ilmeklerin düz örülmesi önemlidir. Ancak bu şekilde berenin tamamlanması mümkün olacaktır.

Tepeden Başlamalı Bere Modeli

Bere nasıl örülür anlatımlı öğrenmek isteyenlere tepeden başlayarakta tanımlar eşlik ediyor. Kolay bere nasıl örülür merak edenler ilk önce ters ile düz olacak şekilde modelleri değerlendirmeye alabilir. Devamında tepeden başlamalı olan berelere geçebilirsiniz. Bu tarz modellerin daha az ilmekle başlandığı açıktır. Maksimum 9 ilmek olacak şekilde örgüye geçilebilir. Ters örüp ön yüze geçerek kısa sürede tepeden başlamalı berelerin de tamamlanması mümkün olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ