Web sitemize hoşgeldiniz.

Bebek Yeleği Nasıl Yapılır Anlatımlı, Kelebek Örgü Modeli ile Bebek Yeleği Nasıl Yapılır

Bebek yeleklerinde genel olarak cinsiyete bağlı yün tercihlerine geçilir. Örnek verecek olursak kız çocukları için pembe modeller yaygın durumda. Hemen arkasından erkek çocuklarına da mavi tonlar sunuluyor. Ancak sadelikten yana olanlar direk olarak beyaz renkli yünlerden yelekleri öğrebilir. Düz bebek yleği nasıl örülür merak edenler tüm malzemeleri temin ederek harekete geçmelidir. Bebek yeleği nasıl yapılır anlatımlı olarak ise şu aşamalara yer verilmesi gerekmekte;

  • 92 ilmek atmalı ve arka kısmını örmeye başlamalısınız.
  • 5 sıra lastik örgüden düz örgüye geçerek devam etmelisiniz.
  • Kol kısmına ise 6 ilmek keserek başlanabilir.
  • Diğer sırada ise haroşa ve düz örgülerden dolama yapılmalıdır.
  • 20 sıra kadar bu şekilde örülmesi halinde ön kısmı için 28 ilmek atmalısınız.
  • Ön ve arka kısmın birleştirilmesi halinde yelek modeli ortaya çıkacaktır.

Haroşa Bebek Yeleği Modelleri

Kolay anlatımlı bebek yelekleri için haroşa modeller daha fazla ön plana çıkıyor. Bu anlamda modellere 82 ilmek atarak harekete geçilmesi gerekmekte. Böylece arka kısımdan örmeye başlamış olacaksınız. Beraberinde ise 5 sıra kadar haroşa örerek ilerlemeniz gereklidir. Sonrasında 8 haroşa ve 9 düz örgüden dolama yapılması gerek. Dola ve düz örgülerden devam edenler haroşa şeklini alan yelek modelini ortaya çıkacaktır.

Arka ilmekler ile de yine haroşa örgüye geçilmesi gerekiyor. Bu sefer 10 düz ve dolama yaparak model örülebilir. Delikli olması için 10 sıra kadar düz örerek devam edilmelidir. Bebek yeleği nasıl yapılır anlatımlı merak edenler kol kesimine geçmelidir. 5 sıra kadar haroşa örerek kol kısmını oluşturabilirsiniz. Model istediğiniz boya gelen kadar aynı şekilde sıraların örülmesine özen göstermelisiniz. Bu şekilde kapatma işlemine geçilebilir.

Haroşa Bebek Yeleği Bitişi

Bebek yellek modelleri anlatımlı olarak farklı aşamalara sahiptir. Bu anlamda yapım aşamalarına dikkat etmeniz ve devamında da bitişe geçmeniz gereklidir. Bitişe yönelik aynı şiş üzerinden ilerlemeniz önemlidir. Parçaları aynı şişe geçirmeniz halinde örgüye başlayabilirsiniz. Kol kısımlarına dikkat ederek orantılı bir şekilde birleştirme yapmalısınız. Devamında yelek parçalarını birleştirenler süslemelere de yer verebilir. Örnek verecek olursak yeleklerin alt kısımlarına cepler dikilebilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ