Web sitemize hoşgeldiniz.

Bebek Patiği Nasıl Örülür Anlatımlı, Bebek patiği nasıl yapılır

Hem şiş hem de tığ kullarak bebek patiği modellerinden harekete geçilebilir. Genel olarak tığ kullanılarak patik modellerine yer veriliyor. Ancak bunun yanı sıra kalın iplere yönelik şişlerin de tercih edildiği açıktır. Şişle bebek patiği nasıl örülür merak edenler için de tarifler mevcut durumda. İlk olarak bebek patiği nasıl örülür anlatımlı olarak öğrenmek isteyenlere;

  • 22 ilmekten şiş kullanarak harekete geçilmesi gerekmekte.
  • İlk önce haroşa olarak örgüye yer verilmesi ve 24 sıraya kadar devam edilmesi önemlidir.
  • 10 ilk kesmeniz ve 3’er sıra düz ile haroşa olarak devam etmelisiniz.
  • Örgülerin son olarak bilek kısmından birleştirilmesi halinde patik ortaya çıkacaktır.

Tığ İşi Bebek Patiği Yapılışı

Tığla bebek patiği nasıl örülür sorularına ise ilk önce malzemeleri sıralayarak cevap vermek daha doğru olacaktır. Şöyle ki 2.5 numaralı tığ ile patik ipi tercih etmelisiniz. Bebe ipi de aynı şekilde patik yapımında kullanılır. Makas, iğne ve iplikler ise beraberinde gelen malzemelerdir. Yapımı için 10 adet zincir çekerek harekete geçilir. 10 delik için aynı zamanda 6 tane trabzan yapılmalıdır. İkili trabzanlardan sıra başına kadar örgüye devam edilmelidir.

Bebek patiği nasıl örülür anlatımlı öğrenmek isteyenler arttırma yaparak 3. sıraya yer vermelidir. 4. sıra adına da trabzan çekilerek devam edilmelidir. Beraberinde sık iğnelerden birleştirme işlemine geçilebilir. Topuk kısmının daha sağlam hale gelmesi için sık iğneler faydalı olacaktır. Aynı şekilde bilek kısmı için de sık iğnelerin tercih edilmesi önemlidir.

Bebek Patiği Süslemeleri Hakkında

Yukarıda ki anlatımları temel alarak bebek patiği örebilirsiniz. Ancak düz örgülerin devamında süslemelere de geçilmelidir. Nitekim bebek patiklerinin sevimli hale gelmesi için süslemelere yer verilir. Kolay bebek patiği nasıl örülür öğrenenler beraberinde düğmeleri kullanıyor. Genel olarak bilek kısmından düğme motiflerine yer verilmekte. Bot görünümlerine sahip olması için düğmelerin dikilmesi esas alınıyor. Hatta isteyenler farklı renkten iplikler ile de bot görünümlerini elde edebilir. Yine bilek kısmından olacak şekilde renkli ipliklerin geçirilmesi sağlanmalıdır. Erkek ya da kız bebeklerine özel olarak renk alternatifleri göz önünde bulundurulabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ