Web sitemize hoşgeldiniz.

Alkol Mataralarının İçine Konulabilecek İçecekler

19 Aralık 2017

Özel olarak alkollü içeceklerin taşınması ve muhafaza edilmesi için üretilmiş olan içki matarası; ergonomik ve şık tasarımları ile içkisini yanında taşımak isteyenlerin vaz geçemedikleri bir eşya.

Alkol kullan kimselerin matara denildiğinde akıllarına su matarası değil de alkol mataraları gelir. Bunun sebebi alkol kullan çoğu kişinin ya bir içki matarası olmasından ya da içki matarası almak istemelerinden kaynaklanır.

Birçok içki çeşidi arasında istediğiniz içkiyi mataranızda taşıyabilirsiniz. Pratik kullanımı ve hafif yapısı ile kolay taşınması sayesinde alkol kullanan arkadaşlarınız için de hoş bir hediye olacaktır.

Alkol Mataralarına Hangi İçkiler Koyulur?

Çeşidi oldukça fazla olan alkollü içkilerin hepsi alkol mataralarında taşınabilir. İçerisine kona soğuk içkinin ısısını hava koşullarına göre iki ila üç saat koruyan içki mataraları, istediğiniz zaman başka içeceklerin içerisin de alkol koyarak içmenize imkân sağlar.

Rom, viski, kanyak, votka, brendi ve bourbon içki çeşitleri arasın da hepsini rahatlıkla alkol mataralarında taşıyabilirsiniz. İçkinizin tadını bozmayacak şekilde metal ve paslanmaz çelikten üretilen mataralar, dökülme sızdırmaya karşı dayanıklı kapaklara sahiptirler.

Ayrıca içkinizi içine koyarken dökülmesini de engelleyecek ufak bir hunide içki mataraları ile birlikte satılır. Yüz mili litreden dört yüz mili litreye kadar farklı kapasiteleri olan mataraları dilediğiniz ortamlarda arkadaşlarınızla içkini paylaşırken de kullanabilirsiniz.

İçki Matarası İle Kanyak Mataraları Farklı mıdır?

Alkol mataraları uzun zamandır alkol sevenler tarafından kullanılmaktadır. Önceleri, bu içki mataralarında çoğunlukla kanyak taşındığı için bu ürünler kanyak matarası adı ile tanınabilmektedir.

Esasında kanyak matarası ile içki matarası aynı ürünü tanımlamak için kullanılan farklı adlardır.

İçki Matarasında Şarap Taşınır mı?

Her tür alkolün taşınabileceği içki mataralarında şarap taşımak pek tercih edilen bir durum değildir. Bunun nedeni şarabın yapısı itibari ile hava aldıkça daha güzel bir tat bıraktığı gerçeğidir.

Geniş ağızlı özel üretim bardaklarda içilmesi daha keyifli olan şarabın küçük hava almayan içki mataralarında uzun süre durması tadının değişmesine sebep olabileceği için de şarap içki mataralarında pek rastladığımız bir çeşit değildir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ